LINK DO OFICJALNEJ STRONY KLUBU RZEKUNIANKA !!!
GMINA RZEKUŃ

Witam serdecznie na nieoficjalnej stronie drużyny z mojej gminy, a mianowicie Rzekunianki Rzekuń. Stronkę zacząłem tworzyć dzisiaj , tzn. 16 kwietnia 2007 roku. I będę ją w miarę możliwości aktualizował najczęściej jak się da.

30 sierpnia 2007
Witam serdecznie w sezonie piłkarskim 2007/2008. W tym sezonie następuję reorganizacja rozgrywek ligowych, a więc zwycięzca naszej ligi ma szansę na awans do IV ligi (!) poprzez baraż, a zespoły do 6 miejsca włącznie uzyskają awans do ligi okręgowej. W tym sezonie przyszło do drużyny kilku nowych zawodników m.in. Paweł Białczak,Bartosz Jankowski-Szcześniak,Kamil Szczubełek,Kurpiewski Michał. Myślę, że utrzymanie w lidze to cel mało ambitny , ale nasz zespół jest w stanie powalczyć o 6 lokatę ,co by było wspaniałym sukcesem. Jak to wyjdzie przekonamy się po tym jak Rzekunianka zaprezentuje się lidze. Pierwszy mecz sezonu zagraliśmy w Sypniewie z tamtejszym Orłem. Inauguracja okazała się dobra , gdyż wygraliśmy spotkanie 2:1. Pierwsza połowa była bardzo nerwowa ,co było widać na boisku i w przerwie meczu.Sędzia nie uznał nam prawidłowo zdobytego gola co poddenerwowało zawodników na boisku jak i ławce rezerwowych. W drugiej połowie osiągnęliśmy zdecydowaną przewagę i udokumentowaliśmy ją 2 bramkami strzelonymi przez Piotra "kocura" Karczewskiego i Łukasza Podporę. Niestety z biegiem meczu zawodnicy potracili swe siły ,czego wynikiem była stracona bramka i nerwowa końcówka meczu. Na szczęście udało się dowieźć korzystny wynik do końca. Tydzień po tym meczu czekał nas mecz w Wojciechowicach z zespołem Konopianki Konopki. Po cichu liczyliśmy na zwycięstwo ,lecz rzeczywistość okazała się brutalna. Pomimo atutu własnego boiska przegraliśmy 1:3. W pierwszej połowie błąd obrońcy Białczaka spowodował utratę bramki ,lecz nasi chłopacy podnieśli się i osiągneli przewagę dzięki , której zdobyli wyrównującą bramkę, której autorem okazał się Daniel Świercz, moim zdaniem najlepszy zawodnik naszego zespołu w tym meczu. Po strzelonej bramce mieliśmy kilka szans na zdobycie bramki , jednej świetnej sytuacji nie wykorzystał Krupka co zemściło się kilka mminut później. Fatalny błąd popełnił nasz obronca Kuciej i bramkarz Długołęcki , którzy nie zrozumieli się i obrońca zostawił piłkę, a ta przeskoczyła naszego bramkarza i zawodnik gości wpakował piłkę do pustej bramki. Drugą połowę można podsumować zdaniem "bardzo chcemy ,ale nie umiemy". Nasze ataki to było uderzanie głową w mur. W dodatku w koncówce Konopianka nas dobiła i strzeliła 3 bramkę kończąc nasze starania. Oprócz tego nasz trener Ryszard Długokęcki zrezygnował z prowadzenia naszej drużyny.

20 maja
Tym razem czekał nas wyjazd do Konopek. Trochę to daleko no i wyszły problemy z chęcią do gry zawodników. Ledwo udało się zebrać 11 zawodników na wyjazd. Ciąg dalszy nastąpił na boisku Konopianki , przegraliśmy bezduskyjnie 0:3 odnosząc drugą porażkę pod rząd. W tabeli dalej utrzymujemy bezpieczne 11 miejsce , ale już tylko jedenpunkt straty mają do nas Lipniki. Wierzę, że uda się obronić miejsce w tabeli, a w przyszłym sezonie doświadczeni już A-klasą zawodnicy postarają się o walkę o górne rejony tabeli ;)

13 maja
Był to kolejny mecz , w którym 3 punkty wydawały się realnym celem dla naszej drużyny. Niestety skonczyło się na smaku i obejściu apetytem, gdyż piłkarze Hurgana Lipniki zaprotestowali przeciwko stanowi murawy na ulicy Rolnej , a dokładnie zbyt wysokiej trawie i nie wyszli na to spotkanie. Skonczyło się tylko podrażnionymi nerwami i walkowerem dla gości, którzy moim zdaniem wykorzystali sytuację i mają nadzieję, że przegonią naszą drużynę w tabeli. Mam nadzieję , że się nie doczekają tego nasi wirtuozi z Hurgana.

6 maja 2007
Nareszcie nasza drużyna oddaliła od siebie widmo spadku i powrotu do B-klasy pewnie wygrywając spotkanie z szczerze mówiąc nienajsilniejszym rywalem jakim jest GKS Lipowiec. była to pierwsza wygrana Rzekunia na wyjeździe w sezonie, a i stawką meczu było "6 punktów"" jak to się mawia w piłkarskim żargonie. Należy złożyć gratulacje chłopakom i dalej zachęcać do gry i pracy na treningach ;) Bramki dla nas strzelali:
44' Karczewski, 56' Bobiński, 63' Krupka, 81' Świercz.
Poszperałem trochę w sieci ;] i postanowiłem podać linki do stron drużyn występujących w A-klasie z naszą Rzekunianką.Możecie sobie obejrzeć porównać i powyciągać wnioski i co tam jeszcze chcecie...
BORUTA KUCZBORK - brak strony WWW
ORZYC CHORZELE - brak strony WWW
KONOPIANKA KONOPKI - brak strony WWW
ORZEŁ SYPNIEWO - brak strony WWW
Jak wyczytałem w serwisie internetowym www.90minut.pl Rzekunianka Rzekuń za mecz 16 kolejki z Pełtami Karniewo została ukarana walkowerem za występ nieuprawnionego zawodnika. Tak więc zamiast 1 punktu i spokojnej przewagi nad Karniewem w postaci 5 punktów mamy tylko 1 punkt przewagi nad nimi,a co gorsza mają oni jeden mecz zaległy.
28 kwietnia czeka nas mecz wyjazdowy mecz z Tęczą Ojrzeń. Miejmy nadzieję ,że chłopaki wygrają co pozwoli spokojnie myśleć o utrzymaniu się w lidze. Z drugiej strony Tęcza jest wyżej od nas w tabeli, co więcej wygrali z nami jesienią 3:1 no i na własnym boisku nie zostali jeszcze pokonani w tym sezonie. W koncu musi ktoś tego dokonać... I chyba wiemy kto???
A tutaj zamieszczam serię filmików zamieszczonych w serwisie YouTube przez fanatyków zespołu Rzekunianki. Podziękowania dla strony www.rzekunianka.neostrada.pl ;)